Forum Ogarniam Fizykę - Regulamin

Rejestrując się na witrynie „Forum Ogarniam Fizykę”, zwanej dalej „my”, ”nas”, „nasza”, „Forum Ogarniam Fizykę”, „https://forum.ogarniamfizyke.pl”, akceptujesz wyszczególnione poniżej postanowienia. Jeśli ich nie akceptujesz, opuść to miejsce, naciskając przycisk „Nie akceptuję”. Administracja witryny „Forum Ogarniam Fizykę” ma prawo w dowolnym czasie zmienić poniższe postanowienia, informując cię o zmianach, niemniej wskazane jest, aby użytkownicy sami regularnie zaglądali do tego regulaminu. Korzystanie z witryny „Forum Ogarniam Fizykę” po zmianach regulaminu oznacza, że akceptujesz te zmiany ze wszelkimi konsekwencjami prawnymi.

Nasze fora zwane też „one”, „ich”, „je”, „phpBB software”, „www.phpbb.com”, „phpBB Limited”, „phpBB Teams” działają w oparciu o oprogramowanie wykorzystujące technologię phpBB, która jest środowiskiem typu witryny (bulletin board), wydane na licencji „GNU General Public License v2” zwanej też „GPL”. Oprogramowanie jest dostępne do pobrania ze strony www.phpbb.com. Oprogramowanie phpBB tylko ułatwia dyskusje przez internet, a jego autorzy nie kontrolują tekstów zamieszczanych w internecie za jego pomocą. Więcej informacji o phpBB można znaleźć na stronie https://www.phpbb.com/.

Akceptujesz zakaz publikowania wypowiedzi o charakterze obraźliwym, oszczerczym, propagującym treści niezgodne z polskim prawem lub naruszającym cudze prawa autorskie i dobra osobiste. Naruszenie tego zakazu może skutkować dla ciebie całkowitym zablokowaniem dostępu do tej witryny, a twój dostawca internetu zostanie powiadomiony o twoim niewłaściwym zachowaniu. Wyrażasz zgodę na to, że „Forum Ogarniam Fizykę” może w każdej chwili usunąć, zmienić, przenieść lub zamknąć każdy twój temat, post. Wyrażasz zgodę na zapisywanie wszystkich podanych przez ciebie informacji w naszej bazie danych. Informacje te nie będą przekazywane nikomu bez twojej zgody, ale ani „Forum Ogarniam Fizykę”, ani phpBB nie ponosi odpowiedzialności za włamania do witryny, podczas których może dojść do kradzieży danych.

Regulamin forum Ogarniam Fizykę:
  1. Każdy użytkownik w momencie rejestracji zgadza się na przestrzeganie zasad niniejszego regulaminu, akceptując wszystkie warunki.
  2. Regulamin może być w przyszłości zmieniany i każdy użytkownik zobowiązuje się do śledzenia jego zmian i przestrzegania zawartych w nim zasad.
  3. Administracja forum dyskusyjnego Ogarniam Fizykę nie ponosi odpowiedzialności za treści innych użytkowników. Każdy użytkownik pisze we własnym imieniu, przedstawia swoje własne poglądy i bierze za udostępnione treści oraz materiały wszelką odpowiedzialność wynikającą z przepisów obowiązującego prawa.
  4. Forum dyskusyjne Ogarniam Fizykę jest miejscem do popularyzowania nauki, a także pomocy i dyskusji w rozmaitych zagadnieniach fizycznych. Miejsce to jest obojętne jeżeli chodzi o preferencje polityczne, światopoglądowe czy wyznaniowe.
  5. Na forum nie stosujemy chwytów erystycznych, podajemy źródła i weryfikujemy informacje. Popełnianie błędów zdarza się, ale to jeszcze nie przekreśla dyskusji. Jeżeli jakiś wpis zawiera błąd, najpierw należy merytorycznie wyjaśnić na czym polega problem. W przypadku braku chęci jego rozwiązania administracja może zaingerować w wątek
  6. Nie atakujemy osób, ale możemy sprzeczać się jeżeli chodzi o różne koncepcje, przestrzegając zasad dyskusji naukowej.
  7. Nieprzestrzeganie zasad regulaminu może skutkować usunięciem wpisu, blokadą konta lub usunięciem użytkownika. Wątki, które zostają zamieszczone w nieodpowiedniej kategorii lub są dalekie od ogólnie przyjętych standardów kulturalnej dyskusji będą usuwane