Jak mogę upublicznić odkrycie z fizyki?

Miejsce kompletnie offtopowe na dyskusje o wszystkim
Awatar użytkownika
MarcoPolo
Posty: 2
Rejestracja: 18 lis 2023, 21:35

Jak mogę upublicznić odkrycie z fizyki?

Post autor: MarcoPolo »

Odkryłem, że linie spektralne mogą występować wyłącznie w wartościach dyskretnych częstotliwości, obliczyłem interwał pomiędzy kolejnymi liniami spektralnymi. Dowolne dwie linie dowolnych pierwiastków są oddalone od siebie o wielokrotność tej częstotliwości.
Wyliczyłem wartości lambda wszystkich linii widmowych z pasma widzialnego. Okazało się, że wszystkie znane linie widma odnajduję w tabeli, jednak z dużo większą dokładnością. Pomiędzy znanymi wartościami lambda znajdują się wartości jeszcze nie odkryte.
Na przykład wyliczyłem nieodkrytą jeszcze linię λ=371.2, oraz że fala ta będzie miała energię 3.339 eV. Z obliczeń wynika, że ten kolor widma można uzyskać przy przejściu z 15 orbity atomu do 2 ( jeśli takie wzbudzenie pierwiastka uda się osiągnąć ).
Po kilku tygodniach znalazłem stronę NIST https://physics.nist.gov gdzie odnalazłem zmierzoną linię wodoru przy przejściu z orbity 15 na 2 i wartość zmierzona wynosi 371.194 nm. Potwierdza to poprawność mojego algorytmu.
Chciałbym się z kimś podzielić tym odkryciem, najlepiej opublikować całą pracę, niestety jestem amatorem i nie mam takich możliwości.
Zalogowałem się na stronie "arXiv.org", ale nie mogę tam wysyłać, dostałem komunikat :You are not endorsed for this archive.
Poszukuję pomysłów: jak mogę upublicznić to odkrycie?