Praca inżynierska

Regulamin forum
Pamiętaj, aby nie wklejać obrazka z zadaniem tylko przepisać treść, a wzory zapisać korzystając z LaTeX-a. Jeżeli do zadania potrzebny jest rysunek, załącz plik z obrazkiem.
B_Nesterowicz

Praca inżynierska

Post autor: B_Nesterowicz »

Witam, potrzebuję pomocy z dobraniem tematu na pracę dyplomową. Kierunek Energetyka, specjalizacja elektroenergetyka. Czy jest obecnie jakiś gorący temat w tej kategorii, który nadawałby się na pracę inżynierską? Wstępnie myślałem nad tematami :

Działo elektromagnetyczne (tutaj jednak temat nie byłby zbytnio przydatny w późniejszym życiu zawodowym)

Korelacja stanu pogodowego w kraju a zużycie energii (ostatnia zima dała popis nie tylko w Polsce, jednak nie wiem czy to byłby na tyle rozbudowany temat)

Magazynowanie energii elektrycznej (Tu jednak nie znalazłem jeszcze lepszych artykułów i publikacji które pomogłyby się wgłębić w tematykę)

Jeśli ktoś ma doświadczenie z którymś z powyższych tematów lub ma pomysł na inny temat, byłbym wdzięczny za (p)odpowiedzi

Kaszabiceps9

Re: Praca inżynierska

Post autor: Kaszabiceps9 »

Hej, gorący temat od jakiegoś czasu to perowskity i ich potencjalne zastosowanie w fotowoltaice. Na 100% ktoś na uczelni się tym zajmuje(nie wiem jaka uczelnia i kierunek, ale nawet w małych ośrodkach grzeją ten temat bo idą na to duże pieniądze) , więc musisz popytać i zgłosić się do odpowiedniej osoby. Perowskity mają to do siebie, że biją na głowę krzem pod względem wydajności, ale jest jeden minus, o którym nikt nie chce mówić, mianowicie są to materiały, które degradują się pod wpływem światła (tak przynajmniej było z tymi, z którymi pracowałem, ale nie wiem czy wszystkie tak mają).
Pozdrawiam serdecznie

ODPOWIEDZ