Sprzedam sprzęt dozymetryczny

Miejsce na ogłoszenia dotyczące kupna/sprzedaży. Książki, sprzęty, odczynniki, a także usługi typu korepetycje, analiza danych itd
dozymetrysta
Posty: 2
Rejestracja: 06 lip 2020, 18:23

Sprzedam sprzęt dozymetryczny

Post autor: dozymetrysta »

Witam wszystkich Użytkowników forum. Ponieważ zbieram środki na spektrometr gamma, muszę wyprzedać nadmiarowy sprzęt dozymetryczny. Wszystkie mierniki są używane, ale 100 % sprawne, z baterią i czymś do testów.

ANRI 01-02 Sosna, zakres 0,01 - 10 mR/h (0,1-100 uSv/h), czas pomiaru 18 sekund, mierzy emisję gamma i beta, dodatkowo kuwetka do pomiaru skażeń żywności i coś do testowania (siatka Auera). Cena 450 z wysyłką.

Obrazek


Dozymetr wyprodukowany w Japonii po katastrofie w Fukushimie, mierzy moc dawki gamma w powietrzu, wykorzystuje detektor półprzewodnikowy (4 diody PIN) zamiast typowego licznika Geigera. Zakres pomiarowy 0,1-9,99 µSv/h, oprócz promieniowania gamma mierzy też silną emisję beta. Czas pierwszego pomiaru 35 s, następnie wynik jest aktualizowany co 10 s. Jego głównym przeznaczeniem jest ochrona radiologiczna, stąd na najsłabsze źródła nie będzie zbyt czuły.
Urządzenie nowe, rozpakowane tylko do przetestowania, w komplecie z instrukcją, pudełkiem, baterią i czymś do przetestowania.

Cena 300 + wysyłka
Obrazek


Radziecki indykator promieniowania informujący o przekroczeniu jednego z 8 progów mocy dawki promieniowania gamma (0,6-1,2-2-4-4,8-9,6-16-32), jak również pozwalający szacować moc dawki gamma na podstawie liczby dźwięków i błysków diody LED. Nowy, włączony do sprawdzenia, z pudełkiem, instrukcją, gwarancją (nieaktualną), a także moim przekładem najważniejszych informacji z instrukcji. Gratis coś do przetestowania. Polecam, bardzo ładny, kolekcjonerski zestaw. Może przydać się podczas wyjazdu do Czarnobyla, choć dźwięk jest dość głośny (przy głośniku 90 dB!). Może też służyć do poszukiwania minerałów, starych farb świecących itp. (na szkło uranowe za mała czułość, detektor jest owinięty folią ołowianą).

Cena 200 + wysyłka.

Obrazek

W razie pytań proszę o wiadomość, możliwy odbiór osobisty w Warszawie na Woli.
Ostatnio zmieniony 25 lip 2020, 19:34 przez dozymetrysta, łącznie zmieniany 2 razy.

mel_d
Posty: 2
Rejestracja: 06 lip 2020, 20:23

Re: Sprzedam sprzęt dozymetryczny

Post autor: mel_d »

To ja bym sobie przycupnęła tutaj i wyraziła wstępne zainteresowanie, ale muszę zapytać o zielone światło dyrekcję szkoły :)

mel_d
Posty: 2
Rejestracja: 06 lip 2020, 20:23

Re: Sprzedam sprzęt dozymetryczny

Post autor: mel_d »

Dobra, biorę Cajoe GMV-2 dla siebie ;) Mogę odebrać na Woli.

dozymetrysta
Posty: 2
Rejestracja: 06 lip 2020, 18:23

Re: Sprzedam sprzęt dozymetryczny

Post autor: dozymetrysta »

Dobrze, proszę o kontakt muszkieterbezpsa (at) gmail.com :)

ODPOWIEDZ